کودکانه ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی

کودکانه: ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی روزنامه های ورزشی

گت بلاگز سیاسی مسئولان و مردم توطئه‌های دشمن های را بشناسند/ امام با شعار “نه شرقی نه غربی” دس

امام جمعه قم گفت: بعضی حکومت‌های دیگری که انقلاب کرده‌اند به بلوک شرق و غرب وابسته بودند ولی امام(ره) با شعار نه شرقی نه غربی دست رد به روی بلوک شرق و غرب ز

مسئولان و مردم توطئه‌های دشمن های را بشناسند/ امام با شعار "نه شرقی نه غربی" دس

“آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری” عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، اطراف تحقق آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از آنچه امام راحل به عنوان آرزوی بزرگ های انقلاب اسلامی مطرح کردند، تحقق یافته هست.
وی ادامه داد: یکی از پرسشها مهمی که قبل از پیروزی انقلاب امام(ره) روی آن تأکید داشتند عوض کردن در نظام طاغوتی بود که با حضور و همت مردم نظام طاغوت به نظام اسلامی عوض کردن پیدا کرد و این بزرگترین مسئله ای بود که اتفاق افتاد.
آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: قبل از انقلاب، براساس تبلیغات دشمن های داخلی و خارجی بین دین و سیاست تمایز قائل بودند یعنی می گفتند که دینداران نباید در عرصه سیاست ورود کنند این امام (ره) بود که با تدبیر و با نگاهی که به اسلام و سیاست داشتند پیوندی میان دین و سیاست ایجاد کردند.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم استقلال کشور را یکی از مهمترین پرسشها مورد نظر امام(ره) دانست و اضافه کرد: بارها شاهد این بودیم که بیگانگان در آینده ملت کشور عزیزمان ایران دخالت کردند و با قانون کاپیتولاسیون و مواردی مشابه آن استقلال را از ملت کشور عزیزمان ایران گرفته بودند ولی حرکت امام راحل و آرزوی بزرگ های ایشان با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، استقلال سیاسی را جهت کشورمان به ارمغان آوردند.
وی گفت: بعضی حکومت های دیگری که انقلاب کرده اند به بلوک شرق و غرب وابسته بودند ولی امام(ره) با شعار نه شرقی نه غربی دست رد به روی بلوک شرق و غرب زد.
آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: نظام ما نظامی است که براساس آرزوی بزرگ های امام خمینی(ره) پی ریزی شده است است و این توصیه مهمی است.
وی ادامه داد: همسایگان کشور عزیزمان ایران در کشورهای متفاوت جهت اینکه بتوانند خودشان را در قدرت نگه دارند به ابرقدرت ها متکی اند ولی نظام جمهوری اسلامی به مردم متکی است.
امام جمعه قم اظهار داشت: ما در بسیاری از پرسشها همچنان نیاز داریم با همراهی و همت مردم کار را به جلو ببریم در زمینه استقلال اقتصادی اگر شعار اقتصاد مقاومتی رهبری محقق شود در این عرصه به خودکفایی می رسیم.
وی در خصوص مباحث فرهنگی کشور، تاکید کرد: دشمن های نظام اسلامی هجمه های فرهنگی تحت عنوان شبیخوان فرهنگی علیه کشورمان در نظر دارند باید مسئولین و مردم ما دست به دست هم بدهند نقشه ها و توطئه های دشمن های را بشناسند و نسل جوان تحت تاثیر قرار نگیرد.
امام جمعه قم با بیان اینکه توجه و پیگیری به مستضعفین همواره مورد تاکید امام(ره) بوده هست، خاطر نشان کرد: در بحث فقر هم در جامعه گام های بلندی برداشته شده است است ولی همچنان نیازمندیم مسئله اشتغال و تولید به صورت برجسته تر به وسیله دولت ها دنبال شود و برنامه ریزی کنند تا نسل جوان ما در مسئله اشتغال مشکلش حل شود.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سیاست | اسلامی | انقلاب | استقلال | استقلال | مسئولان نقشه های دشمن های را بشناسند | استقلال سیاسی کشور | انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog