کودکانه ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی

کودکانه: ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی روزنامه های ورزشی

گت بلاگز فضای مجازی نقاب روس‌ها بر صورت لازاروس

محققان شرکت کسپرسکی، بر این باورند که گروه هکری منتسب به کره شمالی، جهت پنهان ماندن، از ابزار گروه‌های روسی استفاده کرده هست.

نقاب روس‌ها بر صورت لازاروس

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ محققان به تازگی، ادعا کرده اند که گروهی از هکرهای کارآزموده، از طرف دولت کره شمالی، از ابزارهایی جهت حمله به بعضی بانک های جهانی و شبکه بین المللی سوئیفت بهره برداری کرده اند که متعلق به هکرهای روسی بوده و در این حملات، طوری وانمود کردند که گویا از طرف دولت روسیه چنین کاری را انجام داده اند.
محققان امنیت سایبری، دراین باره مدعی شدند گروه هکری لازاروس (Lazarus) – یکی از گروه های هکری منتسب به دولت کره شمالی- با بهره گیری از زبان روسی در کدهای بدافزاری خود، تلاش کرده اند تا تیم های مدافع را گمراه کرده و ردپایی جهت پیگیری، از جانب خود بر جای نگذارند. این تکنیک، جهت نخستین بار، به وسیله شرکت امنیت سایبری کسپرسکی، کشف شد. انتشار این عنوان و تاکتیک حمله، بر ابهامات موجود در زمینه حملات سایبری، خواهد افزود؛ آیا که این امکان وجود دارد که هر کشوری، با استفاده از این روش، یک حمله سایبری را شرکت دهی کند.

عبارات مهم : سایبری
گروه هکری لازاروس، پیش ازاین، متهم شده است بود که 81 میلیون دلار را از بانک های بنگلادش دزدی کرده و مهم ترین متهم حمله معروف سونی پیکچرز نیز محسوب می شود. محققان معتقدند در بسیاری از کدهایی که به وسیله این گروه هکری در حملات سایبری مورد استفاده قرار می گیرند، از کلمات روسی استفاده می شود و این گروه، تلاش می کند تا خود را یک گروه هکری، با اصالت روسی معرفی نماید.

جیک ویلیامز (Jake Williams)، مؤسس شرکت امنیت سایبری رندیشن اینفوسک (Rendition InfoSec)، دراین باره گفت: «ما حدس می زنیم که دراین باره تعمدی وجود دارد، ولی آیا این حدس و گمان وجود دارد و نمی توان با قطعیت راجع به آن حرف زد؟ در حقیقت می توان گفت که آن ها از سیاست پرچم گمراه کننده استفاده کرده اند. در این سال ها، حملات خسارت بار سایبری بر گردن هکتیویست ها افتاده است و کسانی، مقصر شدند که کاری انجام نداده اند.»
کسپرسکی در بخش دیگری از گزارش خود دراین باره مدعی هست، گروه هکری لازاروس، ابزار جداگانه ای را نیز جهت انجام حملات خود طراحی کرد که در ساخت آن، از اجزای برنامه انجیما (Enigma)، بهره برداری شد. انجیما، یک برنامه جامع حفاظتی و صنعتی است که به وسیله روسیه طراحی و ساخته شده است است.
البته به اعتقاد کارشناسان، انگیزه بهره برداری از انجیما به وسیله گروه لازاروس، مشخص نشد، ولی ظاهراً این گروه هکری، به دنبال پیچیده تر کردن ماجرا و مخفی سازی خود، در بعد پرده توانایی گروه های هکری روس هست. از طرفی، عده ای نیز بر این باورند که استفاده از کدهای گروه های دیگر هکری یا استفاده از هر ابزاری جهت مخفی ماندن در هاله ای از ابهام، عنوان پیچیده ای نیست و گروه های هکری، از این شیوه، قبلاً نیز بهره برداری می کردند.
منبع:سایبربان

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سایبری | محققان | استفاده | سایبری | امنیت | روسیه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog