کودکانه ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی

کودکانه: ایران ورزشی – 6 اردیبهشت ایران ورزشی روزنامه های ورزشی

گت بلاگز ورزشی اعداد و ارقام از توتی می گویند

سرانجام کاپیتان محبوب آ اس رم کفش ها را آویخت و با برجای گذاشتن آماری جالب توجه به بیست و پنج سال فعالیت حرفه ای خود آخر داد.

اعداد و ارقام از توتی می گویند

به گزارش خبرنگار دنیای ورزشگروه ورزش گروه تحریریه سایت جوان،فرانچسکو توتی یکشنبه شب در دیدار برابر جنوا که با پیروزی چشمگیر 3-2 رمی ها به آخر رسید، جهت آخرین بار پیراهن رم را بر تن کرد و طی وداعی باشکوه ، در 40 سالگی از دنیای حرفه ای فوتبال خداحافظی کرد، سایت گل به همین بهانه از بعضی اعداد مرتبط با توتی رمز گشایی کرده است.
گل می نویسد:
توتی در طول دوران حرفه ای خود که متاسفانه جام اندکی کسب کرده فقط موفق شد فاتح سری آ و جام جهانی شود.اما این عنوان باعث نمی شود جایگاه او در چشم هواداران وفادار رم و ایتالیا تنزل پیدا کند.

عبارات مهم : اعداد

فعالیت 25 ساله حرفه ای او آمارهای قابل توجه ای را به وجود آورده است.ما با کمک اپتا، اعداد و ارقام کسی را که دیگو مارادونا او را به عنوان عالی ترین بازیکن فوتبال توصیف کرده، بررسی کرده ایم.
8827 – تعداد روزهایی که از وقت نخستین بازی توتی در رم برابر برشا ، در سن 16 سال و شش ماه، گذشته است
786 – تعداد حضور توتی در همه مسابقه ها در سطح باشگاهی، که 619 مورد آن در سری آ بود. او از این نظر با جان لوئیجی بوفون (619) برابر است و تنها پائولو مالدینی ( با 647بازی) بازی بیشتری نسبت به توتی دارد.
307 – تعداد گل هایی که توتی در این بازی ها به ثمر رساند، او به طور میانگین درهر سه بازی بیش از یک گل زده است.
250 – رکورد گلزنی توتی در سری آ، او 25 گل زیاد از گونار نوردال اسطوره میلان زده و پشت سر سیلویو پیولا ،رکورد دار گلزنی در سری آ ( با 274 گل) ،قرار دارد. بقیه بازیکنان تیم فعلی رم روی هم رفته 249به ثمر رسانده اند.
180 – این تعداد بازیکنان حاضر در این فصل سری آ است که هنگامی که توتی نخستین بازی خود را انجام داد هنوز متولد نشده بودند. این تعداد 33 درصد از مجموع بازیکنانی هستند که در فصل 2017-2016 بازی کرده اند.
58 – توتی 58 بازی جهت ایتالیا انجام داده که حاصل آن 9 گل بوده. او در قهرمانی ایتالیا در جام جهانی سال 2006 یک گل به ثمر رساند و همچنین چهار پاس گل داد.
38 – در برابر زسکا مسکو در نوامبر سال 2014، توتی با 38 سال و 59 روز سن، پیر ترین بازیکنی شد که توانست در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند.
32 – تعداد گل های توتی در پرگل ترین فصل خود ، در فصل 2007-2006 او 32 گل به ثمر رساند. توتی آن فصل را با زدن 26 گل به عنوان عالی ترین گلزن سری آ 6 به آخر رساند.
23 – توتی موفق شده است است حداقل یک بار در هریک از 23 بازی آخر فصل سری آ گلزنی کند.
1 – تعداد قهرمانی که توتی در لیگ به دست آورد. او فصل 2001-2000 سیزده گل به ثمر رساند و به رم کمک کرد با دو امتیاز بالاتر از یوونتوس فاتح اسکودتو شود. از آن وقت به بعد توتی 10 بار نایب قهرمان شده است هست. همراه با آن عنوان قهرمانی، او موفق به کسب دو جام حذفی ایتالیا، دو سوپر کاپ و یک جام جهانی شده است است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اعداد | ایتالیا | ایتالیا | جام جهانی | کاپیتان رم | فرانچسکو توتی | جام جهانی 2006 | خداحافظی توتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog